Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

15. 5. mám  letět s přítelkyní na prodloužený víkend do Krakova, oslavit tam její narozeniny.

Moc nevěřím, že to půjde, ale v hloubi duše doufám..

Alespoň mám možnost do 6. května zrušit ubytování a letenky mi v případě nemožnosti cestování Ryan taky pravděpodobně vrátí.

0 Citovat

Dle mě se situace uklidni buďto zázrakem nebo uvedením účinného léku na trh v dostatečném množství. 

Mas pravdu, velikost tveho ega je obdivuhodná.


0 Citovat

Já doufám v odlet 19. 6. do Kanady, bez 14 denní izolace. Jsem optimista, ikdyž tomu zatím nic nenasvědčuje.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

[citace="padrino11"]

Pole dance, to musíš mít super postavu - bude nějaké vystoupení až se z toho dostaneš?

tak urcite padrino https://www.youtube.com/watch?v=...NsWec ;

[/citace]

Jako vtipné to je, ale mít doma takovou macandu, tak to uteču... kdybych si měl vybrat mezi tímto a koronavirusem, tak je volba jasná.

0 Citovat

Daniel Astaloš napsal(a):

15. 5. mám  letět s přítelkyní na prodloužený víkend do Krakova, oslavit tam její narozeniny.

Moc nevěřím, že to půjde, ale v hloubi duše doufám..


Jsi optimista :-) Já včera definitivně odpískal květnové Japonsko (odlet 13.5.) a požádal o refund. Jinak si myslím, že se situace trošku uklidní v průběhu léta, ale je to věštění z křišťálové koule. Před 2 týdny by mě nenapadlo, že dnes bude situace jaká je. A upřímně netroufnu si odhadovat jak bude vypadat za další 2 týdny.

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Já doufám v odlet 19. 6. do Kanady, bez 14 denní izolace. Jsem optimista, ikdyž tomu zatím nic nenasvědčuje.

Já doufám v Oslo-Begen na začátku června, ale jsem značným pesimistou i v případě zářijového USA a říjnové střední Asie.

0 Citovat

toncek napsal(a): . A upřímně netroufnu si odhadovat jak bude vypadat za další 2 týdny.

+-3500 nemocných, 80-100 mrtvých v ČR

0 Citovat

K těm číslům...kickass tady dával výborný článek, jak s tím bojují na Taiwanu případně obecně v Asii. Nevím jestli tady už bylo zmíněno toto:


https://medium.com/@krivka.adam/...36d561d955


Spousta grafů, čísel a fakt long read. Pokud Vás to zajímá rozhodně doporučuju. Mimo jiné tam je ukázáno, jak moc se skutečně zjištěné případy liší od těch reálných a spoustu dalších informací.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

+-3500 nemocných, 80-100 mrtvých v ČR


Tak to nás začnou střílet na ulici, pokud teď je do 24.3 06:00 zatím tato " karanténa" 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Tak to nás začnou střílet na ulici, pokud teď je do 24.3 06:00 zatím tato " karanténa" 


tato karantena je prave pre to, aby tie cisla v tej dobe neboli +- 24000 chorych a 1500 mrtvych 

0 Citovat

já vím, na YT si občas pustím ten live s tabulkou. A to teprve Španělé začali něco dělat, takže to budou mít ještě na dlouhé lokty. U nás se to dalo na týden skoro a kritické dny jsou 4-6, kdy se ta nemoc začíná projevovat nejvíce.   

0 Citovat

Ja som zvedavy ako dopadnu v UK. Boris na to ide uplne inac, karantena pre ludi 70+ a zvysok nech sa nakazi cim skor, pocita sa s velkymi stratami na zivotoch (staresina poberajuca dochodok), ale nasledne je tu sanca, ze si zvysok obyvatelstva vybuduje imunitu. Neviem na zaklade akej studie si to myslia, ale bud to bude Win-Win a z neho novodoby Churchill, alebo riadny flop a zapise sa do dejin ako Boris Mengele. 


V kazdom pripade si myslim, ze dlhsie ako Cina tj. 2 mesiace zavreti nebudeme. Jednak sme to pochytili este v zaciatkoch, druhak nasa ekonomika by to neprezila, ale to ukaze az cas ... ja som v tomto optimista.

0 Citovat

Az cas ukaze, ktery pristup byl to “mensi zlo”. Boris tam ale dle myho rozjel hru, kterou nemuze vyhrat. 

0 Citovat

Já doufám, že do léta se to zklidní, ale když vidím, jak se to rozjelo v Itálii nebo teď ve Španělsku, tak mě optimismus trochu opouští. Na léto jsme měli naplánovanou návštěvu kamarádů v Anglii, ale už s tím moc nepočítám.

0 Citovat

Letiste Praha porad podle jejich oficialnich stranek funguje jak na priletech,  tak na odletech  od FR zadne info o zruseni letu ....jsou  tam zrusene lety ,ale jen nektere 

0 Citovat

voughne napsal(a):

Ja som zvedavy ako dopadnu v UK. Boris na to ide uplne inac, karantena pre ludi 70+


Vždyť tu karanténu pro 70+ ještě ani nenařídili, ne? Jenom o to uvažují...buď vědí něco víc, nebo to totálně posrali.

0 Citovat

Tohle může být horší ekonomická krize než v třicátých letech. Dva měsíce karantény a máme milion lidí na pracáku. Pokud v té době nebude vakcína, politici budou stát před volbou - necháme lidi umírat na koronavirus nebo hladem? 

0 Citovat

Pokud někdo bude za 2 měsíce umírat hladem, tak je něco špatně. Za 2.světové války bylo zásobování mnohem mnohem horší a nikdo hlady neumíral.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Letiste Praha porad podle jejich oficialnich stranek funguje jak na priletech,  tak na odletech  od FR zadne info o zruseni letu ....jsou  tam zrusene lety ,ale jen nektere 


Ano funguje, dnes jsem tam vyzvedával kamarádku po příletu z Keni. Je tam celkem i pohyb.
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

+-3500 nemocných, 80-100 mrtvých v ČR

Myslím,že nakažených bude více a mrtvých méně. Můj tip je +- 4 500 a do 50 mrtvých.

Reálně normální moznost cestování si myslím,že bude cerven/červenec.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Tohle může být horší ekonomická krize než v třicátých letech. Dva měsíce karantény a máme milion lidí na pracáku. Pokud v té době nebude vakcína, politici budou stát před volbou - necháme lidi umírat na koronavirus nebo hladem? 


Tak velka ekonomicka kriza bola tak ci tak ocakavana pocas tohoto desatrocia. Toto ju akurat moze urychlit ale prisla by aj tak. 

0 Citovat

Katka napsal(a):


Tak velka ekonomicka kriza bola tak ci tak ocakavana pocas tohoto desatrocia. Toto ju akurat moze urychlit ale prisla by aj tak. 

Krize se slibovala poslední 4 roky snad. Toto by jí mělo teda asi urychlit, trochu se pročistí trh, ale stoupnou v tabule lidi na ulici a sebevraždy. To hodně lidí nemusí unést tuto situaci. 

0 Citovat

My tady řešíme, kdy konečně budeme moci cestovat, ale reálně - kolik z nás má dostatečný finanční polštář, kdybychom neměli tři měsíce žádný příjem? Lidé ve službách jsou v **** už teď, fabriky jsou na řadě a nakonec i korporace začnou propouštět, pokud bude globální shutdown trvat déle než pár měsíců. Největší nadějí je vakcína. Když se situace do léta nezlepším, obávám se, že další státy začnou následovat příklad UK :-(

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

My tady řešíme, kdy konečně budeme moci cestovat, ale reálně - kolik z nás má dostatečný finanční polštář, kdybychom neměli tři měsíce žádný příjem? Lidé ve službách jsou v **** už teď, fabriky jsou na řadě a nakonec i korporace začnou propouštět, pokud bude globální shutdown trvat déle než pár měsíců. Největší nadějí je vakcína. Když se situace do léta nezlepším, obávám se, že další státy začnou následovat příklad UK :-(

A toho se bojím nejvíce, to pak lidi už začnou dělat pěkné nepokoje. Němci mají 6,5k nakažených a Bavorsko teprve dělá to, co naše celá Česká republika. Zdá se to třeba hodně nepřiměřené, ale u nás je velká šance, že to zvládneme nějak. Němci a Španělé dopadnou jako IT.  

0 Citovat

[citace="Jakub"]


Ano funguje, dnes jsem tam vyzvedával kamarádku po příletu z Keni. Je tam celkem i pohyb.


na chat live FR jsem se dozvedel ,ze muj let  je porad planovany  a ze mam sledovat informace

0